Dlaczego bambus XKKO BMB?


Włókno bambusowe jest często określane jako materiał XXI wieku. Wykonany jest na bazie regenerowanej celulozy. Podstawą jego produkcji jest surowy bambus, który następnie traktowany jest w podobny sposób jak wiskoza. Ze względu na niezwykle szybki wzrost - według niektórych źródeł wiele gatunków może dorastać do 1 m w ciągu 24 godzin - bambus jest szybko odnawialnym zasobem naturalnym.
Sama roślina zawiera unikalny składnik o nazwie bamboo kun, który zapewnia jej odporność na bakterie, umożliwiając uprawę ekologiczną bez użycia pestycydów i nawozów. Materiały zawierające włókno bambusowe mają wiele interesujących i przyjaznych użytkownikowi cech.
Będziesz zaskoczony pierwszym kontaktem z nim, jak delikatny jest ten materiał w dotyku. Jego miękkość można porównać do jedwabiu lub kaszmiru. Produkty z włókien bambusa są również popularne wśród osób ceniących właściwości antybakteryjne i antystatyczne tkanin.

 

Wyjątkowość bambusa

Bambusowy składnik kun pozostaje w włóknie bambusa nawet po przetworzeniu rośliny, zapobiegając w ten sposób wzrostowi bakterii i zmniejszając powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Według niektórych źródeł bambusowy składnik kun jest bakteriobójczy i może wyeliminować nawet 70% niechcianych bakterii. Właśnie dlatego bambus jest tak niesamowicie pożądany i funkcjonalny. Dzięki tej funkcji materiał ten jest szczególnie odpowiedni dla osób o bardziej wrażliwej skórze.

Ludzie, którzy żyją aktywnie i poświęcają dużo energii i czasu na sport, docenią również przyjemne właściwości termoregulacyjne i chłonne materiału wykonanego z włókien bambusa. Struktura powierzchni samego włókna jest podzielona na mikropory, dzięki czemu można uzyskać do 3 razy lepsze usuwanie wilgoci ze skóry niż w przypadku bawełny. Co więcej, ten materiał nie wysusza skóry. Zamiast nadmiernego wysuszania utrzymuje naturalny mikroklimat pod ubraniem. W cieplejszych porach roku tekstylia są od 2 do 3 stopni chłodniejsze niż bawełna, więc przyjemnie ochładzają ciało.
I odwrotnie, jeśli jest zimno, bambus zapewni Ci ciepło.

Właściwości te są porównywalne z syntetycznie wytwarzanymi włóknami, z których wytwarzane są materiały na funkcjonalną odzież sportową.

Materiał jest bardzo odporny na naprężenia i zachowuje swoje pozytywne właściwości nawet po wielokrotnym praniu. Przyczynia się to do długiego, bezproblemowego użytkowania.
Odzież zawierająca składnik bambusowy kun wymaga delikatnego traktowania. W celu optymalnej konserwacji zaleca się pranie bielizny z tego materiału w maksymalnej temperaturze 40 ° C. Nie zaleca się: prasowania, bielenia, suszenia w suszarce bębnowej lub czyszczenia chemicznego. Powoduje to niepotrzebne obciążenie tkaniny i może spowodować uszkodzenia.