Jak dbać o pieluchy?

 

Należy wyprać pieluchy przed pierwszym użyciem. Maksymalna pojemność chłonna pieluszki zostanie osiągnięta po 3 do 4 praniach (z pieluszkami bambusowymi po około 10 praniach). Podczas prania należy zapiąć rzepy, aby brud i inne włókna nie dostały się do środka.

Bawełniane pieluchy

Pierz bawełniane pieluszki w temperaturze 60 ° C. Można je również prać w temperaturze 90 ° C, ale to przyspiesza ich zużycie.
Używaj detergentów, które są przyjazne dla środowiska i nieszkodliwe dla skóry dziecka. Przed właściwym praniem włącz oddzielny cykl płukania. Następnie dodaj inne rzeczy do prania i detergenty i przepłucz je jak zwykle. Jeśli korzystasz z suszarki, włącz tylko program łagodnego suszenia. Pieluszki suszone w suszarkach bębnowych szybciej się zużywają. Wiruj w suszarce pieluszki z maksymalną prędkością 1000 obrotów na minutę.
NIGDY NIE UŻYWAJ ŚRODKA ZMIĘKCZAJĄCEGO TKANINY - zmniejsza zdolność wchłaniania pieluch.
Przechowuj pieluchy w suchym wiaderku przez maksymalnie 3 dni. Dla łatwiejszej obsługi możesz użyć siatki do prania w wiadrze. Jest to odpowiednie dla pralek ładowanych od przodu.

 

Pieluchy bambusowe

Prać pieluchy bambusowe w temperaturze 40 ° C. Mycie w wyższych temperaturach może spowodować znaczne skurczenie się materiału. Nie zalecamy suszenia pieluch bambusowych w suszarce bębnowej.
Stosowanie bibułek separacyjnych ułatwia pranie pieluszek.
Słońce jest najlepszym środkiem dezynfekcyjnym i wybielaczem, więc używaj go jak najwięcej.
Chropowatość pieluszek zwiększa się dzięki bardzo twardej wodzie, osuszaniu na kaloryferze i gorącym słońcu.