Jak dbać o dziecięce majtki otulacze


Majtki dziecięce (PUL)/otulacze z powłoką poliuretanową nie muszą być prane po każdym użyciu. Zwykle należy je wytrzeć wilgotną ściereczką lub spłukać pod bieżącą wodą. Uprać je w pralce w temperaturze 40 ° C do 60 ° C (zgodnie z zaleceniami na etykiecie), nie stosować środków wybielających.
NIGDY NIE UMIESZCZAĆ PANTIES BEZPOŚREDNIO NA URZĄDZENIU GRZEWCZYM warstwą poliuretanową. Jeśli majtki zaczynają być wilgotne w dolnych partiach, kup wosk z wełny, rozsmaruj ręką i osusz suszarkę do włosów. Jeśli majtki nadal przeciekają, oznacza to, że zostały zniszczone z powodu niewłaściwego użytkowania, dlatego konieczne jest kupienie nowych.

 

W przypadku otulaczy polarowych nie należy prać ich z ręcznikami i pieluchami, aby polar nie został zniszczony (funkcjonalność się nie zmienia, jest to kwestia estetyczna). Otulacze z polaru szybko schną.

 

 

Poniższa zasada dotyczy wełnianych otulaczy

 

Im mniej są prane, tym lepiej.

Wełniane otulacze regenerują się z moczem.

Jeśli nie są brudne, upierz je ręcznie raz na 2 do 3 tygodni w detergencie do wełny.

Pocieraj delikatnie majtki palcami, spłucz czystą wodą i wykręć je ręcznie. Regularnie, raz na 4 do 6 tygodni, lub gdy majtki zaczynają przeciekać, wykonać impregnację za pomocą lanoliny.

Nigdy nie suszyć wełnianych majtek w bezpośrednim świetle słonecznym, na kaloryferze lub suszarce bębnowej.

 

Regeneracja lanoliną I:
Rozpuść 1 - 2 łyżki impregnacji lanoliną w 1 litrze gorącej wody i pozostaw do ochłodzenia do około 30 ° C. Namoczyć wyprane otulacze w wannie przez 4 - 6 godzin, po wyjęciu z kąpieli, opłukać je w 2 - 4 litrach wody, delikatnie wykręcić w ręce i pozostawić do wyschnięcia.

 

Regeneracja lanoliną II:
W aptece kup wosk z wełny owczej (cera lanae), która jest żółtą tłustą maścią (proszę nie mylić z adepiną lanae, czyli owczym tłuszczem z wełny). W wiadrze rozpuść około 1/2 łyżeczki tego tłuszczu w 1 litrze wrzącej wody, dodaj kroplę szamponu dla dziecka lub inny delikatny szampon - konieczny do rozpuszczenia wosku. Mieszać i dodawać zimną wodę, aby temperatura wynosiła maksymalnie 30 ° C. Następnie zanurz swoje wełniane otulacze. Zalecamy najpierw moczenie otulaczy na lewą stronę - większość lanoliny zostaje złapana na wewnętrznej stronie, która jest najbardziej odsłonięta, a następnie odwrócić je.