KIKKO / XKKO

Historia marki KIKKO i XKKO sięga 2006 roku. W tym czasie zaczęliśmy oferować produkty pod marką KIKKO i wprowadzaliśmy najwyższej jakości produkty  dla dzieci w naszych działach: KIKKO, KIKKO BMB, KIKKO ECO i KIKKO Organic.

Po udziale naszej firmy w międzynarodowych targach zainteresowanie naszym asortymentem znacznie wzrosło. Zdecydowaliśmy się na zarejestrowanie ogólnoeuropejskiego znaku hadlowego i stopniowe zmienianie marki z KIKKO na XKKO.

 

 

 

 

 

XKKO Organic

Pod marką XKKO Organic oferujemy bawełniane produkty z certyfikowanego materiału GOTS. Bawełna z certyfikatem GOTS (Global Organic Textile Standard) jest uprawiana bez środków chemicznych z wykorzystaniem naturalnych praw natury. Naturalna różnorodność biologiczna, płodozmian i nawożenie kompostem utrzymują glebę zdrową i pełną składników odżywczych.


Zamiast stosowania preparatów chemicznych, chwasty usuwa się przez proste ręczne pielenie, koszenie, ściółkowanie, bardziej wydajne nawadnianie i uprawę wielu gatunków roślin. Wykorzystywane są wyłącznie naturalne środki owadobójcze, a różne metody, takie jak sadzenie określonych roślin uprawnych, zachęcają do tworzenia naturalnych wrogów szkodników roślin. Zbieranie kwiatów bawełny często odbywa się ręcznie lub przy użyciu innych bardzo delikatnych metod i zawsze bez działania chemikaliów używanych do oddzielania (defoliacji)  roślin.
 

 

 

 

 

XKKO ECO

Jest to linia produktów wykonana z biopolimeru PLA (są to estry kwasu mlekowego). Biopolimer PLA, którego używamy do produkcji, produkowany jest w USA z odpadów genetycznie niezmodyfikowanej kukurydzy. Dlatego importujemy materiał przyjazny dla środowiska, który jest wytwarzany ze źródeł odnawialnych i nie jest zależny od produkcji ropy naftowej lub jej zanieczyszczeń.

PLA jest rozpoznawana na całym świecie i certyfikowana do użytku w przemyśle spożywczym, a jego bezpieczeństwo zdrowotne jest w 100% gwarantowane. Dla klientów oznacza to koniec strachu przed niebezpiecznymi zabawkami z tworzywa sztucznego i naczyniami dla dzieci, które mogą zawierać szkodliwe ftalany, dioksyny i inne substancje zagrażające zdrowiu dzieci. Dzięki najnowocześniejszej wiedzy naukowej może istnieć również plastik bez ryzyka dla zdrowia - będąc jednocześnie przyjaznym dla środowiska i biodegradowalnym.
Materiał PLA wygląda, od pierwszego wejrzenia i dotyku, podobnie jak powszechnie stosowane tworzywa na bazie ropy naftowej, nawet o takich samych właściwościach: elastyczność, twardość, przezroczystość, elastyczność i trwałość. Różni się jednak od zwykłych tworzyw sztucznych specjalnym przetwarzaniem i procesem produkcyjnym. W przeciwieństwie do konwencjonalnych tworzyw sztucznych, produkty z tworzyw sztucznych PLA są również bezsmakowe i bezzapachowe. Nie zawierają żadnych alergenów. Są zatem odpowiednie także dla bardziej wrażliwych dzieci i niemowląt z problemami zdrowotnymi.
Wszystkie produkty bioplastyczne PLA ulegają biodegradacji. Mogą być naturalnie degradowane, kompostowane i przekształcane w wysokiej jakości biomasę lub humus. Dlatego nie stanowią żadnego obciążenia ekologicznego i są dobrym tworzywem dla przyszłych pokoleń naszych dzieci.

 

 

 

                                                                    

                                                                                                                                                                          

 

XKKO BMB

Pod nazwą XKKO BMB nasi klienci unikatowe produkty, które produkujemy z mieszanki bambusowej wiskozy i bawełny.
Jest to miękki, antybakteryjny i hipoalergiczny materiał, z którego jako pierwsi zaczęliśmy produkować nasze pieluchy.

Materiał ten stał się tak popularny, że zdecydowaliśmy się rozszerzyć jego zastosowanie również na inne produkty dla dzieci i dorosłych.

 

 

 

 

 

 

ONS

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem opatentowanych produktów Sock Ons, Mocc Ons, Dribble Ons i Plod Ons dla krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

 

Sock Ons - nakładki na skarpetki, które trzymają skarpetki na stopach. Zwycięzca nagrody Innovation Award na Międzynarodowym Dziecięcym Pokazie Dziecięcym Kind Und Jugend 2008 oraz zdobywca nagrody British Female Inventor Award 2008.

Mocc Ons - słodkie mokasyny w stylu pantofelka, które utrzymują ciepło i wygodę.

Dribble Ons - bandanki pod szyjkę - piękne i stylowe. Kolejny gadżet dla dzieci autorstwa angielskiej projektantki i matki pięciu małych chłopców, Kezi Lewin.

Plod Ons - nakolanniki do raczkowania - kolejna innowacja angielskiej firmy Sock Ons, która chroni małe kolana przed twardą lub śliską podłogą.